Trasy ROWEROWE ROWEROWE

Okolice Brodnicy, czyli Dolina Drwęcy oraz Górzynieńsko – Lidzbarski Park Krajobrazowy są piękne, dzikie i bogate w liczne atrakcje turystyczne.

Pojezierze Brodnickie wraz z rzeką Drwęcą jest miejscem, które stanowi bardzo bogatą ofertę dla pasjonatów turystyki rowerowej. O atrakcyjności tego regionu dla rowerzystów decydują czyste i malownicze jeziora, urozmaicona rzeźba terenu i przepiękne lasy.
W rejonie tym możemy wybrać się na turystyczny lub rodzinny rajd rowerowy malowniczym szlakiem. Natomiast dla osób szukających przygody i adrenaliny mamy ścieżki typu „singel track”  z dużą ilością przeszkód oraz zjazdów. Każdy więc znajdzie tu odpowiednią dla siebie trasę.
Poniżej przedstawiamy propozycje na wycieczki rowerowe. Prezentowane szlaki można dowolnie dostosować do potrzeb, wydłużając je nawet do kilkudniowych wypraw rowerowych lub skracając do trzy godzinnych wycieczek. To Wy decydujecie o wyborze trasy.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin na Pojezierzu Brodnickim i posmakowania rowerowej przygody na jego szlakach z ROWRYBRODNICA.PL

Trasa dla wszystkich

Zielone trasy są odpowiednie dla rodzin z młodszymi dziećmi, jak również dla mniej wprawionych rowerzystów, którzy chcą nauczą się poruszania po tego typu szlakach. Ścieżki są szeroki, utwardzone, bez większych trudności terenowych do pokonania.

Trasa łatwa

Tu zaczyna się już zabawa, ponieważ będziecie jeździć po urokliwych szlakach leśnych, a równocześnie nie zaskoczą Was żadne nieoczekiwane i niebezpieczne przeszkody. Na niebieskiej trasie nie ma żadnych wymagających podjazdów czy zjazdów. Tak dobrej okazji do przyjemnej jazdy dla początkujących rowerzystów nigdzie indziej nie znajdziecie.

Trasa średnio-trudna

Jest idealna dla tych rowerzystów, którzy już trochę czują rower, albo dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje granice i możliwości. Wije się ona w pagórkowatym terenie, z wąskimi ścieżkami leśnymi, z nierównościami w postaci kamieni, korzeni czy bardziej grząskiego podłoża. Umożliwi Wam zabawę z rowerem, pozwoli Wam na płynną i dynamiczną jazdę, oraz pozwoli poprawić Wasze umiejętności. Doświadczeni rowerzyści będą mieć radość z jazdy przy pełnej prędkości, a mniej doświadczeni miło się pokołyszą po terenowych nierównościach.

Trasa trudna

Jest to wąska ścieżka z większym nachyleniem, która sprawdzi Wasze umiejętności w panowaniu nad rowerem. Wymaga od Was maksymalnej kontroli nad rowerem oraz koncentracji podczas jazdy. Może zaskoczyć nagłymi przeszkodami w postaci powalonego drzewa, ostrego zjazdu, czy grząskiego błota. Będzie od Was wymagać elastycznej reakcji na zastaną sytuację na ścieżce. Od czarnej ścieżki możecie oczekiwać radości z fizycznie wymagającej, energicznej i technicznej jazdy.

Kolejne trasy wkrótce ...

0 +
Rowerów w ofercie
0 +
Pięknych jezior w okolicy
0 +
KM tras rowerowych

Jesteśmy mobilną wypożyczalnią górskich rowerów elektrycznych w Brodnicy. Dowozimy rowery do klientów w dowolne miejsce, w tym do pensjonatów, hoteli i pokoi gościnnych na Pojezierzu Brodnickim.

© 2021 Stworzone z ♥ przez Pexstudio.pl